ÚvodDJ'sDJ JTBIG aka Tlama

DJ JTBIG aka Tlama

Meno: Ján Tlamka

Prezývka: Tlama, Lurex, JTBIG

Ročník: 1969

Profi prax: 1989

Čo najradšej počúvaš:

Čo najradšej hrávaš: lounge, house, techno. & disco :-)

Setlist:

Biomin H - There Is No Such A Thing As Coincidence (DJ set) by JTbig

JTBIG Let´s Fun (Dj set) by JTbig

Retro styl Rádia Rebecca - JT and Raaf (18.04.2005)


Tlama nepochybne spadá do kategórie djs, ktorí napriek neodškriepiteľným dispozíciám ostáva v kľude a za žiadnych okolností nepotrebuje kričať, že tu je. Všetci o tom veľmi dobre vieme. V priebehu svojej bohatšej než len bohatej kariéry nás už to presvedčil x-krát.

Jeho charizmatická osobnosť v prapočiatkoch scény na Slovensku stála vždy veľmi blízko pri kuchynskej linke a nepotrebovala na to sofistikované technológie a vystačila si aj s Teslami. A to sa písal rok 1989. Diskotéky sa odvtedy transformovali do clubov. Zábavy na festivaly. On bol stále pri tom. Stále ako jeden z mála v oblasti Liptovského Mikuláša.

Stále lokálpatriot. Nezriedkavé výpady celoplošného dosahu považoval za nevyhnutnosť. Dobrú náladu chill housového charakteru za samozrejmosť. Vždy keď otvoril svoj bag, sa nikto nemohol sťažovať na chlad. Širokospektrálny rozsah produkcie od chill housu, cez progress tech-house až po techno, snáď u niektorých podvedome vyvoláva množstvo otázok.

"Vie čo chce ? Koho chce osloviť ?" Ale tí skalní presne vedia, o čom a o kom to je a bude. Nefalšovaný feeling, úprimná až priateľská atmosféra setu a rokmi odskúšaná, precízna technika bez afektov, podopretá praktickými skúsenosťami s množstvom inštrumentalistov a vokalistov, vrátane mien ako Marián Čekovský, či Dara Rolins. Čo tým chcem povedať ?

Nie je to len DJ. Je to niekto viac. Pochopiť to môžete nielen osobne , ale aj cestou na party vďaka svojmu rádioprijímaču, v ktorom znenazdajky zachytíte jednu z jeho unikátnych produkcií.

ešte viac info na facebookovom profile